boksieri shqiptar

Foto/ Ndodh aksidenti i frikshëm, ndahet nga jeta boksieri shqiptar - Showbiz
Showbiz 8 Korrik 2018, 08:04

Foto/ Ndodh aksidenti i frikshëm, ndahet nga jeta boksieri shqiptar

Shkruar nga Pamfleti

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në orën 23:30 ku ka mbetur i vdekur boksieri me origjinë shqiptare Valentin Kajtazi. Aksidenti ka ndodhur në Tsino të Kroacisë ku Kajtazi jetonte dhe ushtronte profesionin e tij si boksier.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Mediat kroate shkruajnë se 27-vjeçari u dërguar me urgjencë në spital, por ndërroi jetë pas 1 ore. Kajtazi u aksidentua nga një 64-vjeçar me makinë ndërsa boksieri shqiptar ishte me motorr. 

“Të gjithë jemi në gjendje shoku. Valentini ishte shembull, ai ishte fillestar por në sajë të këmbënguljes së tij ai u bë një konkurrent dhe luftoi më së miri. Ky lajm na ka goditur. Valentini ishte djalë i mirë, pozitiv dhe shumë i vlefshëm, e pabesueshme që ka ikur’”, tha trajneri Josko Sunara.

Showbiz