Sport31 Maj 2023, 17:58

Boksieri shqiptar shpallet në kërkim, qëlloi me grusht grekun dhe e la në gjendje kome

Shkruar nga Pamfleti

Boksieri shqiptar shpallet në kërkim, qëlloi me grusht grekun dhe

Një ngjarje e paimagjinueshme ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Elefsinë, kur 36-vjeçari Thanos Adam vëzhgoi një shofer që hyri mbrapsht në një rrugë me një drejtim.

Por u dhunua nga një shqiptar, e si pasojë është aktualisht i intubuar në spitalin Atticon me hematoma të shumta në kokë.

Autori është arratisur dhe po kërkohet.

Sipas mediave vendase, personi që e dhunoi është një boksier shqiptar, i identifikuar me inicialet R.M.

Vëllai i Thanos, duke folur për Alpha tha shumë qartë: Nuk është vetëm një goditje. Është nga një profesionist që ka njohuri në disa arte marciale ose është profesionist në këtë fushë. Ky njeri është një vrasës i rrezikshëm që i përdor këto goditje ndaj një personi të paditur.

Autori i rrahjes është një boksier shqiptar i njohur në zonë, i cili e ka goditur me grusht në kokë 36-vjeçarin dhe e ka lënë të gjakosur në rrugë dhe fakti që ai mund të luftojë edhe për jetën dhe nuk ka vdekur në vend, është vetëm një mrekulli…

 

thanos adam boksieri shqiptar