Basha kërkon komision hetimor për bankën që drejton Linda, Ramën nuk e mbajnë nervat: Po flet si karrocier i dehur - Politike
Politike29 Mars 2018, 11:33

Basha kërkon komision hetimor për bankën që drejton Linda, Ramën nuk e mbajnë nervat: Po flet si karrocier i dehur

Shkruar nga Pamfleti
Basha kërkon komision hetimor për bankën që drejton Linda,

Rama i kundërvihet Bashës: 7*7=42 miku im Lulzim. Mos e thirr më shpejt fatin tënd pa u konsultuar me partinë dhe mua, na duhesh për rrugë të gjatë (Video)

Kryeministri Edi Rama i ka konsideruar absurde kërkesën e opozitës për ngritjen e një komisioni  për hetimin e “ABI Bank”, ku  Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit është në krye tyë Këshillit Drejtues të kësaj banke.

Sipas Bashës gruaja e kryeministrit Rama është suport i fuqishëm  i ABI BANK, e cila ka në përbërjen e tij dy investitorë rusë, të pasurive të patundshme.

“ Mos qeshni se nuk është për të qeshur iu thashë edhe kolegëve të tu. Dhe i vetmi që s’qesh se e di shumë mirë  është lideri dixhital dhe nuk e ka nga kazani dixhital arsyen e mosqeshjes. E ka të qartë shumë ai dhe parndaj jam si rrallëherë dakord me të se partia Demokratike këtu nuk hyn. Këtu je vetëm përballlë shqiptarëve dhe nuk i ikën dot kësaj, duke thënë hajde bëjmë një komision parlamentar dhe të hetojmë “ABI  BANK”, investimin më të madh amerikan në Shqipëri , se i bie pastaj që të bësh për budalla gjithë planetin. Këto historitë e tua se ky investitor ka lidhje me rusët, këto janë pastaj përtej asaj 7 x7 =42. Këto janë më keq. Këto nuk i lejohen as një karrocieri të  dehur dhe të zhgënjyer nga partia demokratike në një klub të humbur të një fshati ku s’ka rrugë , e jo më kryetarit të partisë demokratike,  liderit të alternativës”, tha Basha.

Politike Basha kërkon komision hetimor për bankën që drejton Linda Edi Rama Kuvend Lulzim Basha Ramën nuk e mbajnë nervat: Po flet si karrocier i dehur