portieri i kombëtares shqiptare

Skandal/ Arrestohet ish-portieri i kombëtares shqiptare të futbollit - Sport
Sport22 Shtator 2018, 11:14

Skandal/ Arrestohet ish-portieri i kombëtares shqiptare të futbollit

Shkruar nga Pamfleti
Skandal/ Arrestohet ish-portieri i kombëtares shqiptare të futbollit

Armir Grimaj, ish-portieri i Shqipërisë dhe i Vllaznisë së Shkodrës, ka rënë sot në prangat e policisë së shtetit, për shkak se ka qenë pjesë e bandës “Bajri”. Grimaj ka luajtur për shumë vite me Vllazninë dhe ka qenë një nga figurat më të respektuara të futbollit shkodran.

Aktualisht, Grimaj mbante rolin e trajnerit të kombëtares së femrave, por dhe vetë në të kaluarën ka veshur fanellën kuqezi. Për kombëtaren shqiptare, shkodrani ka luajtur në vitet 1998-2000, ku numëron dhe katër takime si numri 1 i kuqezinjve.

Grimaj ka qenë në listën e 11 të arrestuarve të publikuar nga policia e shtetit dhe prangosja e tij është kryer në Shkodër./V.I – PamfletiSport

Sport