#saimir korreshi

“Nuk do të ketë divorc përfundimtar për hir të fëmijëve”, Saimir Korreshi tregon si merr fund konflikti në PD - Politike
Politike 7 Prill 2022, 20:10

“Nuk do të ketë divorc përfundimtar për hir të fëmijëve”, Saimir Korreshi tregon si merr fund konflikti në PD

Shkruar nga Pamfleti
“Nuk do të ketë divorc përfundimtar për hir të

Deputeti i PD Saimir Korreshi ka analizuar situatën në parti, e cila është ndarë në dy kampe. Me ironi ai u shpreh se ajo nuk do të “divorcohet” përfundimisht dhe kjo për hatër “të kalamajve”. Sipas tij, koha ka ardhur që të gjithë të bëhen bashkë, teksa shoti se sa të jetë Berisha, ai do të fitojë gjithmonë.

“Bashkimi do të vijë kur të jemi një proces të sinqertë brenda PD. Ne kërkuam që Basha të ikte, ai iku. Të bashkosh demokratët duhet një përfshirje e komisionit të rithemelimit dhe deputetëve të tjerë, që procesi të jetë i sinqertë. Më parë duhet të zgjidhet kryetari i PD, pastaj baza. Më 6 mars shumicë ishte “Rithemelimi”, le të jemi të sinqertë. Berisha ka për të fituar gjithmonë! PD nuk fiton dot pa ngjitur dy copëzat, pavarësisht se kush është më e madhe. Nuk është logjike që kjo pjesa e vogël, për faktin që humbi nuk duhet të përfillet. Është një divorc që do të rrijë mbrapa për hatër të fëmijëve”, tha ai.

I ftuar në “Studio Live” në “Report TV”, ai tha se zgjidhja për t’i dhënë fund krizës është ulja dhe diskutimi i Grupit Parlamentar, ku do të bashkohen dy “kampet”.

“Unë mendoj që jemi në një pikënisje. Këllëçi mendon se e kemi kaluar krizën, por kjo s’ka kaluar. Nuk është vetëm heqja e derës së blinduar që e bënë krizën të kalojë.  Në s’kemi bërë një mbledhje për të diskutuar rreth riorganizimit.  E vetmja mbledhja ishte ajo e së enjtes së kaluar, ku më tepër ka qenë një debat Berisha-Alibeja”, u shpreh ai.

Politike #korreshi PD Saimir