Nuk ndalet Guardiola, tekniku spanjoll “çmend” Anglinë - Sport
Sport 8 Gusht 2018, 16:52

Nuk ndalet Guardiola, tekniku spanjoll “çmend” Anglinë

Shkruar nga Pamfleti
Nuk ndalet Guardiola, tekniku spanjoll “çmend” Anglinë

Guardiola sulmon fort: Cmimin e lojtarit më të mirë e meritonte De Bryjn e jo Salah (video)

Nuk ka ditë që trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, të mos flasë për ekipin dhe lojtarët e tij. Ai mendon se skuadra që duhet të mundet është pikërisht e tyre. 

“Çdo lojtar mund të jetë individualisht më i mirë, kështu që dikush që mund të xhirojë në mënyrë të përkryer me këmbën e tij të djathtë, mund ta bëjë këtë edhe me të majtën e tij.

“Kur përmirësoheni individualisht, ju keni përmirësuar edhe ekipin. Ju nuk mund të keni një lojë të përsosur. Nuk ka në botë një ekip të përsosur. Gjithmonë mund të përmirësosh në futboll”.

Guardiola flet dhe për rivalët. “Ajo që ne kemi qenë në gjendje të bëjmë ezonin e kaluar çdo ekip mund ta bëjë këtë, veçanërisht pesë kandidatët kryesorë. Manchester United, Chelsea, Arsenal, Tottenham dhe Liverpool do të jenë sfidues për ne”.

Sport De Gea-s i ofrohet një kontratë luksi nga Manchester Pep Guardiola