Aktualitet28 Shkurt 2024, 12:01

Arrestohet ish kreu i Kadastrës në Gjirokastër, Florian Taçi

Shkruar nga Pamfleti

Arrestohet ish kreu i Kadastrës në Gjirokastër, Florian

Ish kreu i Kadastrës së Gjirokastrës, Florian Taçi ka rënë në prangat e policisë.

Ka qenë një operacion i përbashkët i mirëkoordinuar mes Policisë së Tiranës, asaj të Gjirokastrës, Prokurorisë dhe Gjykatës së Faktit Gjirokastër që kanë finalizuar aksionin për arrestimin e Taçit dhe ish bashkëpunetorit të tij në Kadastrën e Gjirokastrës Alban Memishaj.

Akuza që rëndon ndaj Taçit është për mashtrim dhe falsifikim dokumentash në bashkëpunim.

Mbrëmjen e djeshme policia ka ushtruar kontroll në zyrën e tij avokatore në Gjirokastër ku ka sekuestruar dokumente të shumta që i shfrytëzonte Taçi që kishin të bënin me të gjithë databazën e Kadastrës së Gjirokastrës çka është shkelje e paprecedent. Njëkohësisht Taçi kishte akses në këtë databazë online.

 

arrestim ish kreu i kadastrës gjirokastër florian taçi