Aktualitet18 Shtator 2023, 21:58

Debati për Belerin, gazetari: Kandidatura e tij u imponua nga grekët

Shkruar nga Pamfleti

Debati për Belerin, gazetari: Kandidatura e tij u imponua nga grekët

Prej më shumë se 3 muajsh vijon debati sa i takon Fredi Belerit. Sot ai u la sërish në burg, ndërsa Athina vijon me retorikën e saj.

Gazetari Elton Qyno u shpreh se kandidatura e Belerit ka qenë e imponuar nga qarqet greke dhe nga PBDNJ.

Edhe vetë të dyja subjektet politike që mbështesin Belerin në mungesë të mbështetjes në procesin gjyqësor, le të kuptohet se kandidatura e tij ka qenë e imponuar nga qarqet greke dhe nga PBDNJ. Berisha e ka mbështetur publikisht, ndërsa Meta e ka mbrojtur më butë.

Në seancat gjyqësore, të dyja forcat politike kanë hequr dorë dhe ia kanë lënë çështjen drejtësisë. Të dyja partitë që e mbështetën morën një lloj regresi sa i takon opinionit publik për Belerin sepse edhe Rama me këtë kartë i sulmoi”, tha ai në një emision.