Aktualitet14 Prill 2023, 09:34

Dimër në pranverë! Dëbora zbardh Librazhdin dhe Dibrën, bllokohet Rruga e Arbrit

Shkruar nga Pamfleti

Dimër në pranverë! Dëbora zbardh Librazhdin dhe Dibrën,

Mesa duket dimri nuk ka plan t’ja lërë vendin pranverës. Në zonat malore kanë rinisur me intensitet reshjet e dëborës.

Bëhet fjalë për zonën e Stebleves në Librazhd e cila është përfshirë nga reshjet e dëborës, ku deri më tani nuk ka problematika.

Si pasojë e reshjeve të borës është bllokuar edhe aksi i rrugës së Arbrit,  bypass- Qafë Murrizë.

“Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në zonat malore të qarkut  Dibrër kanë rënë  reshje dëbore dhe për këtë shkak, aksi i rrugës së Arbrit ,  bypass- Qafë Murrizë, është  bllokuar përkohësisht dhe subjekti kontraktor po punojn për pastrimin dhe hapjen e saj.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas nëpërmjet bypass- Qafë Murrizë,  të ndjekin aksin rrugor Klos-Burrel-Ulëz.

Policia e Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit,  të shmangin lëvizjet e panevojshme, të moderojnë shpejtësinë dhe të mos bëjnë manovra të rrezikshme në rrugë”, thuhet në njoftim.

dimër në pranverë dëbora zbardh librazhdin dhe dibrën