Aktualitet26 Tetor 2023, 07:15

Reshje shiu dhe vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Reshje shiu dhe vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në jug në mëngjes gjatë ditës dhe kthjellime e vranësira me reshje lokale.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-17 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 18-21°C në veri, 21 -23°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpjetësi 12-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur.

 

shi vranesira moti