Bota18 Mars 2023, 20:42

Çmenduria e deputetit rus, thirrje Putinit: Të përfitojmë nga tërmeti dhe të sulmojmë Stambollin

Shkruar nga Pamfleti

Çmenduria e deputetit rus, thirrje Putinit: Të përfitojmë

Nuk kanë fund çudirat nga Moska. Këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, Anton Gerashchenko, ka publikuar në Twitter një video të një deputeti rus i cili këshillon presidentin Putin që të pushtojë Stambollin.

Në video dëgjohet deputeti rus, Semyon Bagdasarov, i cili thotë se Rusia duhet të përfitojë nga kriza në shtetin turk e shkaktuar nga tërmeti dhe të aneksojë territoret e veta. Ai këshillon Moskën se është momenti që Turqia të largohet nga Azia Qendrore.

“Të dërgojmë forca të caktuara në Turqi, ta marrim Kostandinopojën se qyteti “historikisht na përket neve. Le të përfitojmë nga kjo. Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve”, tha Bagdasarov.

semyon bagdasarov turqi rusi