Bota 4 Prill 2023, 20:47

Trump i pandehur, publikohen fotot brenda sallës së gjyqit

Shkruar nga Pamfleti
Trump i pandehur, publikohen fotot brenda sallës së gjyqit
Trump në sallën e gjyqit

Publikohen fotot e Donald Trump në sallën e gjyqit. Ish-presidenti amerikan u vu sot nën arrest, ndërkohë që ka dalë para gjykatës të njihet me akuzat.

Ish-presidenti u pa i ulur me ekipin e tij ligjor brenda sallës së gjyqit. Me të janë ekipi avokatët Joe Tacopina, Susan Necheles dhe Todd Blanche.

Trump deklaroi vetë se është i pafajshëm. Prokuroria ka ngritur ndaj tij mbi 30 akuza.

Trump i pandehur, publikohen fotot brenda sallës së gjyqit

Trump i pandehur, publikohen fotot brenda sallës së gjyqit

trump gjykate akuza