Kronike19 Mars 2023, 09:59

Lëviznin të armatosur, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 2 pistoleta dhe një shpatë

Shkruar nga Pamfleti
Lëviznin të armatosur, arrestohen 4 persona në Tiranë,

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas të cilat po qarkullonin të armatosur në një makinë. Të arrestuarit janë Adrian Vladi, Aleks Vajda, Festim Rrustemi dhe Bermis Gjana.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në inteligjencën informative se në rrugën Ndroq-Tiranë, me një automjet tip "Mercedes Benz", po qarkullonin persona të armatosur, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tyre dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar "Bridge". Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

- A. V., 35 vjeç, A. V., 42 vjeç, F. Rr., 35 vjeç, dhe B. Gj., 22 vjeç, të katër banues në Durrës. Në vendin e quajtur "Ura e Beshirit", shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip "Mercedes Benz", me drejtues shtetasin F. Rr., dhe pasagjerë 3 shtetasit e tjerë. Gjatë kontrollit të automjetit, u gjetën dy armë zjarri pistoleta, njëra prej tyre me mulli, municion luftarak, 3605 euro dhe 2000 lekë të rinj. Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit B. Gj., u gjet një shpatë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy armët e zjarrit pistoleta, një shpatë, shuma 3605 euro dhe 2000 lekë të rinj, automjeti si dhe 6 aparate celulare.’- njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.’

arrestim