Kronike18 Shtator 2023, 21:48

RENEA dhe FNSH blindojnë sërish Vlorën, ndalohet një person

Shkruar nga Pamfleti

RENEA dhe FNSH blindojnë sërish Vlorën, ndalohet një person

Forcat RENEA dhe FNSH kanë blinduar sërish qytetin e Vlorës, për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Dje u shoqëruan 6 persona, ndërsa mësohet se sot policia ka ndaluar një person, që dyshohet se është pjesë e një grupi kriminal.

Në kuadër të operacionit “Tempulli” u ndaluan mbi 200 persona, por kryesisht shpwrndarës droge, ndërsa boswt e krimit lëvizin lirisht. Shumë prej tyre janë prej vitesh në kërkim dhe policia pavarësisht kontrolleve nuk ka kapur asnjë.