Politike 8 Mars 2023, 17:26

Ndryshime në qeveri/ Besart Kadia largohet nga Financat, merr post te Ministria e Jashtme

Shkruar nga Pamfleti

Ndryshime në qeveri/ Besart Kadia largohet nga Financat, merr post te

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot ndryshime në qeveri në nivele zv/ministrash.

Besart Kadia, është liruar nga detyra e zëvendësministrit të Financave dhe Ekonomisë,  dhe ka marrë një tjetër post në ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Në vendimet e qeverisë të publikuara këtë të mërkurë, Kadia, njoftohet se do të mbajë postin e zëvendëministrit në Ministrinë e Jashtme. Në vend të Kadias në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë u emërua Endrit Yzeiraj.

Ky i fundit është një ekonomist i njohur dhe tani është bërë pjesë e qeverisë. 

besart kadia qeveri zv/minister