Politike16 Tetor 2023, 18:41

Rama heq dorë nga fjalimet e stërgjata, e mbyll Samitin duke falënderuar Zotin që nuk ra shi

Shkruar nga Pamfleti

Rama heq dorë nga fjalimet e stërgjata, e mbyll Samitin duke

Kryeministri Edi Rama, ndoshta për herë të parë në jetën e tij, ka hequr dorë nga fjalimet e stërgjata. Në mbyllje të Samiti të Procesit të Berlinit, ai doli në konferencë shtypi me kancelarin gjerman dhe Ursula Von Der Leyen. Por ndryshe nga sa jemi mësuar që ai flet pa fund, Rama hoqi dorë duke thënë se nuk do marrë kohë. Ai pati vetëm një falënderim dhe ai ishte për Zotin. Kryeministri e falënderoi që nuk ra shi.

“Kjo ishte një ditë e shënuar që doli jashtë parashikimeve të aplikacioneve meterologjike”, tha ai.