Kosova30 Maj 2023, 16:57

Kaosi në Veri të Kosovës, Komandanti i KFOR bisedë me Begajn: Shqipëria shprehu mbështetjen e plotë për misionin tonë

Shkruar nga Pamfleti

Kaosi në Veri të Kosovës, Komandanti i KFOR bisedë me

Komandanti i KFOR, Angelo Michele Ristuccia, ka zhvilluar një bisedë me presidentin Bajram Begaj në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Me anë të një postimi në Twitter, NATO bën me dije se presidenti Begaj ka mbështetur plotësisht KFOR-in dhe aktivitetet e tij.

“Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, zhvilloi një bisedë me Bajram Begajn. Presidenti i Republikës së Shqipërisë shprehu mbështetjen e plotë për misionin e KFOR-it dhe aktivitetet e tij, si dhe u uroi shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar në demonstrata”, thuhet në reagimin e KFOR-it.

Kujtojmë se nga dhuna e ushtruar nga serbët në veri të Kosovës, kanë mbetur të plagosur disa persona, mes të cilëve edhe ushtarë të KFOR-it.

kosove kfor begaj shqiperia