Showbiz29 Nëntor 2023, 13:12

E kritikuan për lidhjen me Loredanën, Karim shënon gol dhe ia dedikon reperes

Shkruar nga Pamfleti

E kritikuan për lidhjen me Loredanën, Karim shënon gol dhe ia

Pas kritikave të shumta se nuk po shfaq aftësitë e tij në fushë, Karim Adeyemi është rikthyer fuqishëm në ndeshjen e fundit.

Borussia Dortmund kaloi në fazën eliminatore të ‘Ligës së Kampionëve’ me një fitore 3-1 ndaj Milan. Marco Reus kaloi Dortmundin në avantazh nga pika e bardhë. Edhe pse Samuel Chukwueze barazoi në fund të pjesës së parë, golat e Jamie Bynoe-Gittens dhe Karim Adeyemi u dhanë vizitorëve fitoren e nevojshme për të rezervuar vendin e tyre në 16-shen e fundit.

Adeyemi dyfishoi rezultatin e Borussia Dortmund në minutën e 69-të. Dhe për të festuar ai zgjodhi të bënte shkronjën “L” me gishta, duke ia dedikuar golin pikërisht të dashurës së tij, Loredana.

E kritikuan për lidhjen me Loredanën, Karim shënon gol dhe ia

karim gol loredana