Sport 2 Mars 2023, 22:54

"Copa Del Rey"/ Barcelona triumfon sërish në “El Clasico”, autogoli i Militaos “fundos” Real Madrid-in

Shkruar nga Pamfleti

"Copa Del Rey"/ Barcelona triumfon sërish në “El

Ndeshja e parë e gjysmë finales së “Copa Del Rey” mes Real Madridit dhe Barcelonës është mbyllur me rezultatin 0-1, me Barcelonën që merr fitoren e rradhës ndaj madrilenëve.

Pjesa e parë nisi e balancuar me të dyja skuadrat që bënë një lojë të kujdesshme, deri në minutën e 26-të, ku Militao në tentativë për të larguar topin e Kesie që po shkonte drejt portës, bëri një autogol duke i dhënë avantazhin Barcelonës.

Pas golit, Reali tentoi të barazonte shifrat dhe por pa sukses me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 0-1. Pjesa e dytë nisi me ritëm të lartë nga Madrilenët të cilët kishin nevojën e një goli barazimi në shtëpi, për të shkuar në ndeshjen e kthimit të paktën me një barazim, dhe e kishin rastin në minutat e para të pjesës së parë me anë të Vinicius, por goditja e tij u devijua në goditje këndi.

Por pavarësisht përpjekjeve të shumta të Realit, 90-minutëshi u mbyll me rezultatin 0-1 dhe me këtë fitore Barcelona pret Madrilenët në shtëpi në avantazh.

madrid barcelona el classico