Sport27 Shtator 2023, 22:16

Gol dhe festë me shqiponjë, Bajrami shtang Interin dhe realizon para syve të Asllanit (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Gol dhe festë me shqiponjë, Bajrami shtang Interin dhe realizon para

Fantastik Nedim Bajrami. Mesfushori shqiptar i Sassuolos i ka realizuar gol Interit në “San Siro”, në ndeshjen e Serisë A. Bajrami me një të djathtë të bukur, ia doli të mposhtë portierin Somer.

24-vjeçari shqiptar në gjysmën e edicionit 2022-2023 që luajti me fanelën e ekipit nga Rexhio Emilia, ia doli të shënojë vetëm një gol, ndërsa nuk provoi dot shijen e asistit.

Për këtë sezon, ky gol sonte në sytë e nënkampionëve të Europës është i pari për të me Sassuolon në 6 ndeshjet e para të Serisë A. Trajneri i kësaj skuadre, Dionisi ka vlerësim maksimal për shqiptarin, me këtë të fundit që po shpërblen besimin e dhënë me paraqitjet e tij në fushën e lojës.

Sa i takon të kaluarës, Bajrami kaloi disa vite në Superligën e Zvicrës me Grashopers, për t’u transferuar më pas në Itali tek Empoli.

inter sasuolo nedim bajrami