Sport 8 Qershor 2023, 16:34

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter Majemi, Mesi paguan 9 mln dollarë për të blerë apartamentin luksoz (Fotot)

Shkruar nga Pamfleti

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

Leo Mesi është futbollisti më i ri i Inter Majemit dhe lajmi u konfirmua ditën e djeshme nga të dyja palët. Argjentinasi do të luajë në MLS dhe ka blerë edhe apartamentin luksoz në të cilin do të jetojë.

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

Në fakt, bëhet fjalë për një apartament që kap vlerën e 9 milionë dollarëve. “The Times” ka publikuar edhe fotot nga brenda hyrjes, teksa apartamenti ndodhet në një nga kullat më luksoze në Majemi.

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

“Porsche esign Tower” është kulla në të cilën ndodhet apartamenti i Mesit, i cili ka edhe garazhin me ashensor për makinën e tij. Kulla e ndërtuar në vitin 2017, është në bregdet dhe i ofron argjentinasit një pamje fantastike nga dhomat dhe nga ballkoni i madh që ka.

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

La Barçën dhe Al Hilal për t’u transferuar tek Inter

 

lionel mesi sulmuesi argjentinas inter majemi