Sport31 Maj 2023, 22:51

Nuk ka fitues në Ligën e Europës, Roma dhe Sevilja bëjnë paqe në Budapest, shtesat vendosin fituesin (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Nuk ka fitues në Ligën e Europës, Roma dhe Sevilja

Përfundon finalja e Ligës së Europës. Roma dhe Sevilja i kanë mbyllur në barazim 1-1, 90 minutat e kësaj supersfide të zhvilluar në Budapest, duke bërë që fituesi të diskutohet në kohën shtesë.

Italianët kaluan në avantazh në minutën e 35 me Paolo Dibalën. Sulmuesi argjentinas mori një top fantastik nga Mançini dhe pasi u shfaq para portës nuk gaboi.


Një gol që u pasua nga protestat e spanjollëve, të cilët pretenbduan për një faull nga Matiç në mesfushë gjatë aksionit që çoi skuadrën e Murinjos te goli.

Sevilja barazoi shifrat në minutën e 55. Pas një harkimi nga e djathta ishte Mançini, i cili devijoi në mënyrë të pafat në portën e tij.

sevilja roma finalja e ligës së europës