Sport31 Maj 2023, 21:52

Përfundon pjesa e parë/ Shpërthen festa në Budapest, Roma mposht “ekspertët” e Ligës së Europës (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Përfundon pjesa e parë/ Shpërthen festa në Budapest, Roma

Përfundon pjesa e parë e finales së Ligës së Europës. Roma ka mposhtur “ekspertët” e këtij kompeticioni, Seviljan. Ndeshja që po luhet në Budapest është mbyllur me fitoren e verdhekuqve me rezultatin minimal 1-0.

Italianët kaluan në avantazh në minutën e 35 me Paolo Dibalën.

Sulmuesi argjentinas mori një top fantastik nga Mançini dhe pasi u shfaq para portës nuk gaboi.


Një gol që u pçasua nga protestat e spanjollëve, të cilët pretenbduan për një faull nga Matiç në mesfushë gjatë aksionit që çoi skuadrën e Murinjos te goli.

sevilja roma finalja e ligës së europës