Sport 6 Mars 2023, 20:42

11-metërsh për "të kuqtë"/ Bekaj bën mrekullinë, pret penalltinë e Telushit

Shkruar nga Pamfleti

11-metërsh për "të kuqtë"/ Bekaj bën

Pas ndërprerjes së lojës për shkak të sendeve të hedhura në fushë nga tifozëritë e dy skuadrave, ndeshja rifilloi sërish me ritëm të lartë.

Ndërkohë që në minutën e 63-të “Najdovski” bënë një ndërhyrje të gabuar në zonë ndaj “Mba” dhe arbitri akordon 11-metërsh për Partizanin.

Ekzekutimin e penaltisë e mori përsipër “Telushi”, por që u tregua i pasaktë përballë portierit bardhe blu “Bekaj” i cili priti 11-metërshin duke shpëtuar Tiranën nga dyfishimi i rezultatit.

 

penallti partizani