Sport 2 Qershor 2023, 17:57

Zbulohet lidhja e Fernando Alonsos me ish-bahkëshorten e futbollistit të Barcelonës

Shkruar nga Pamfleti

Zbulohet lidhja e Fernando Alonsos me ish-bahkëshorten e futbollistit

Fernando Alonso vazhdon të jetë një nga emrat më të diskutuar në botën e Formula 1… edhe për lidhjet e tij të dashurisë. I shoqëruar me modele dhe emra të njohur, piloti spanjoll ka ndryshuar shpesh partnere.

Mediat spanjolle kanë zbuluar se dhe e fundit, është një emër shumë i njohur. Melisa Himenez, gazetarja e DAZN në Spanjë që mbulon Formula 1, është personi me të cilin Alonso po shoqërohet së fundmi.

Zbulohet lidhja e Fernando Alonsos me ish-bahkëshorten e futbollistit

Ajo është vajza e një prej teknikëve të njohur spanjollë në botën e MOTO GP, ka lindur në Belgjikë dhe në vitin 2022 kaloi nga mbulimi i garave të motorëve në Formula 1, ku njohu Alonson me të cilin shoqërohet prej disa javësh.

Zbulohet lidhja e Fernando Alonsos me ish-bahkëshorten e futbollistit

Ajo në fakt vjen nga një lidhje e gjatë, më saktësisht nga martesa me një emër të njohur të futbollit, pasi ka qenë për tetë vite bashkëshortja e Mark Bartra, ish-futbollistit të Barcelonës. Para Melisës, Alonso ishte i lidhur me një tjetër gazetare sportive, austriaken Andrea Shlager.

Zbulohet lidhja e Fernando Alonsos me ish-bahkëshorten e futbollistit

fernando alonso piloti i formula 1 melisa himenez