princ harry

‘Ajo është e rrezikshme dhe e keqe’, Princ Harry flet për njerkën e tij Camilla - Bota
Bota 9 Janar 2023, 10:16

‘Ajo është e rrezikshme dhe e keqe’, Princ Harry flet për njerkën e tij Camilla

Shkruar nga Pamfleti
‘Ajo është e rrezikshme dhe e keqe’, Princ Harry flet

‘Ajo është e rrezikshme dhe e keqe’, Princ Harry flet për njerkën e tij Camilla

Princ Harry ka folur sërish për Mbretin Charles, Camilla dhe vëllain e tij William.

Sulmi që ai nisi kundër Camilla Parker-Bowles bëri një përshtypje të madhe pasi e quajti “të rrezikshme” dhe “të keqe” duke pretenduar se “asgjë që unë kam thënë për një anëtar të familjes sime, dhe veçanërisht njerkën time, nuk ka qenë rrënqethëse. Ka gjëra që kanë ndodhur që kanë qenë jashtëzakonisht të dhimbshme, disa në të kaluarën, disa tani”.

Duke shpjeguar pse ai i përdor këto terma për gruan e babait të tij, mbretit Charles III, Harry kujtoi atë që nëna e tij, Princesha Diana , kishte thënë për Camilla, kur ajo e quajti atë në një intervistë të vitit 1995 “personi i tretë në martesën e saj” dhe tha se ajo u bë e keqe sepse kishte nevojë të rivendoste pozicionin e saj”.

Ai tha se dëshira e saj për ta bërë këtë e bëri atë “të rrezikshme”, duke e akuzuar atë për “këmbim informacioni” me anëtarët e shtypit në një përpjekje për të shkruar më shumë histori pozitive për të.

“Nevoja e saj për të rivendosur imazhin e saj e bëri atë të rrezikshme për aleancat që po krijonte me shtypin britanik. Dhe kishte një vullnet të hapur nga të dyja palët për të shkëmbyer informacion. Dhe me një familje të bazuar në hierarki dhe me atë që përpiqej të futej në familjen mbretërore, ne do të kishim kufoma në rrugë,” tha Harry .

In his new book, Prince Harry accuses Camilla and even his father, at times, of using him or William to get better tabloid coverage for themselves. Prince Harry writes, Camilla “sacrificed me on her personal P.R. altar.” https://t.co/oBAfNSc2cp pic.twitter.com/2S76o3dzpg

— 60 Minutes (@60Minutes) January 9, 2023

Bota Camilla Parker e keqe princ harry