Aktualitet14 Prill 2023, 18:57

Reshje shiu dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në fundjavë

Shkruar nga Pamfleti

Reshje shiu dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike kryesisht të paqëndrueshme.

Dita e shtunë pritet të jetë kryesisht me kthjellime por edhe me alternime vranësirash deri të dendura në orët e mesditës dhe pasdites. Ndërsa dita e dielë pritet të jetë nën ndikimin e vranësirave ku nuk do  të mungojnë edhe intervalet e shkurtra me diell.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme përgjatë gjithë ditës me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Reshje shiu dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti nëReshje shiu dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në

shi vranesira moti fundjave