Bota12 Maj 2023, 17:05

Medvedev: Zelensky mund të kryejë vetëvrasje njësoj si Hitleri

Shkruar nga Pamfleti

Medvedev: Zelensky mund të kryejë vetëvrasje njësoj si

Ish-presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev, njëkohësisht nënkryetar i Sigurisë Kombëtare, ka sulmuar presidentin Ukrainas Volodymyr Zelensky për deklaratat e tij ndaj Kremlinit.

Në një reagim të bërë në rrjete sociale, Medvedev duke e krahasuar Zelensky-n me Hitlerin tha se edhe presidenti ukrainas do të kryejë vetëvrasje njësoj si ai para se të kapet nga forcat ruse.

"Zelensky, u uroi vdekjen të gjithë banorëve të Kremlinit. Dhe jo nga dora e tij. Ne nuk e dimë se si do të vdesë dikush, sepse rrugët e Zotit janë misterioze. Por drogaxhiu i Kievit ka një shans për të vdekur nga dora e tij. Të vetëvritet ashtu si Hilteri”, shkruan Medvedev në Telegram.

zelensky vetevrasje hitleri medvedev