Bota13 Prill 2024, 22:41

Shtohet ankthi, Irani njofton nisjen e valës së dytë të dronëve; Khamenei kërcënon: Regjimi izraelit do të ndëshkohet

Shkruar nga Pamfleti

Shtohet ankthi, Irani njofton nisjen e valës së dytë të

Shtohet akoma dhe më shumë ankthi se Lindja e Mesme është në prag të një lufte. Ashtu sikundër u paralajmërua, Irani ka nisur një sulm ajror ndaj Izraelit.

Fillimisht u nis një grup prej dhjetra e qindra dronësh kamikazë, teksa media vendase në Teheran njofton se sapo u nis një valë e dytë dronësh.

Bëhet fjalë për dronë të mbushur me eksploziv që do të shpërthejnë në objektiva të caktuar në Izrael. Ndërkohë ka reaguar dhe lideri iranian Khamenei duke thënë: "Regjimi i keq do të ndëshkohet".