Kronike 1 Prill 2023, 11:58

Arrestohen dy shqiptarë në Britani, i sekuestrohen 800 mijë paund drogë

Shkruar nga Pamfleti

Arrestohen dy shqiptarë në Britani, i sekuestrohen 800 mijë paund

Dy shqiptarë u vunë në pranga nga autoritetet britanike, pasi u kapën në një fermë kanabisi në zonën e Hartlepool, me vlerë që shkonte deri në 800 mijë paundësh.

Mësohet se 42-vjeçari Vladimir Cela dhe bashkëpunëtori i tij 35-vjeçar Kreshnik Sulvovari kanë pranuar krimin e tyre për prodhimin e drogës.

Të dy shqiptarët janë vendosur në paraburgim dhe pritet që Gjykata e Teesside të marrë vendimin për ta teksa mbahen në burgun e Durhamit.

 

angli shqiperi