Kronike 1 Prill 2023, 15:22

Aksident në Pogradec, 3 makina përplasen me njëra-tjetrën; plagosen 6 persona

Shkruar nga Pamfleti
Aksident në Pogradec, 3 makina përplasen me njëra-tjetrën;

Një aksident ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në aksin nacional Pogradec-Qafë-Thane në afërsi të fshatit Hudënisht.

Sipas informacioneve paraprake në aksident janë përplasur 3 mjete, një prej tyre furgon. Mësohet se kanë mbetur të plagosur 6 persona.

"Më datë 01.04.2023, rreth orës 14:30, në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Pojskë, janë përplasur 3 automjete, konkretisht automjeti furgon tip “Benz”, me automjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin A. Y. dhe automjetin tip “Toyota” me drejtues shtetasin M. P. Si pasojë e përplasjes, aktualisht janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore 6 shtetas, ku 2 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore."-njofton policia.
Grupi hetimor në vendngjarje po kryhen veprimet procedurale dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.