Politike27 Mars 2023, 11:52

14 maji, Benet Beci dhe Besjan Ajazi dorëzojnë mandatet në Kuvend

Shkruar nga Pamfleti

14 maji, Benet Beci dhe Besjan Ajazi dorëzojnë mandatet në Kuvend

Deputetët që do të kandidojnë për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 14 majit kanë sot afatin e fundit për të dorëzuar mandatin në Kuvend. Besjan Ajazi dhe Benet Beci që garojnë nën siglën e PS e dorëzuan sot mandatin ndërsa më parë i dorëzuan edhe Luçiano Boçi me Belind Këlliçin.

Vendin e Benet Becit, që do të kandidojë për Bashkinë e Shkodrës do e zërë Ilir Beqaj, i cili aktualisht është tek Agjencia që merret me ndihmat e donatorëve.

Ndërsa Besjan Ajazi do të kandidojë për bashkinë e Gramshit, do ta zëvendësojë Shkëlqim Bullari.
Mes deputetëve që lanë mandatin janë edhe Luçiano Boçi që kandidon për bashkinë e Elbasanit i cili do të zëvendësohet nga Qani Xhafa. Ndërsa karrigen e Belind Këlliçit që garon për bashkinë e Tiranës do ta zëvendësojë Asllan Dogjani.

Deputeti Zef Hila, i cili doli nga primaret për të përfaqësuar bashkinë e Vaut të Dejës, nuk e ka dorëzuar ende mandatin. Ai pritet të zëvendësohet nga Ludovik Hasan.

benet beci besjan ajazi ps 14 maj