Politike27 Mars 2023, 11:12

Sulmi ndaj Top Channel, Berisha: Një akt kriminal i shëmtuar

Shkruar nga Pamfleti

Sulmi ndaj Top Channel, Berisha: Një akt kriminal i shëmtuar

Ish kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas sulmit me armë ndaj Top Channel, ku për pasojë humbi jetën roja i objektit, Pal Kola.

Berisha thekson se akti kriminal është një tjetër dëshmi e dhimbshme e pasigurisë së plotë, që ekziston sot në vend.

Ish-kryeministri i ka shprehur ngushëllime familjes së viktimës dhe kolektivit të Top Channel.

“Një akt kriminal i shëmtuar. Sulmohet me armë zjarri Top Channel dhe ekzekutohet në kabinën e tij roja e objektit.

Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt të shëmtuar kriminal dhe i shpreh ngushëllimet e mia më të ndjera familjes së viktimës, miqve, të afërmve dhe kolektivit të Top Channel.

Denoncoj këtë akt kriminal, si dëshmi tjetër e dhimbshme e pasigurisë së plotë, që ekziston sot në vend nga vendosja e rendit nga regjimi në duart e krimit”- shkruan Berisha.

sali berisha top channel