Politike25 Mars 2023, 20:29

Evi Kokalari “shpërthen” ndaj Berishës për aleancën me Metën: Ka bërë pakt me djallin, nuk e do bashkimin e PD

Shkruar nga Pamfleti

Evi Kokalari “shpërthen” ndaj Berishës për

Aktivistja Evi Kokalari ka shpërthyer në kritika të forta ndaj Sali Berishës. Sipas saj, ai nuk e do bashkimin e PD. Kokalari shprehet se Berisha e ka më të lehtë të bëjë aleancë me Metën sesa të bashkohet me demokratët. Kokalari ka qenë e ashpër, pasi sipas saj, Berisha ka bërë pakt me djallin.

D.m.th, demokratët e rithemelimit preferojnë më mirë të bashkohen me Ilir Metën se me demokratët që thjeshtë për besnikëri (e drejta e tyre), ndenjën me Lul Bashën gjate foltoreve!!

Për votat nuk flas më, sepse Berisha do ta ketë trajnuar Lulin vetë dhe ju të gjithë keni fituar imunitet kundrejt abuzimit të të drejtave që keni, por faktin që preferoni Ilir Metën në vënd të gjysmës tjetër, më lë pa fjalë.

Në fakt, të vetmen gjë patriotike që Berisha duhet të bënte tashti, do të ishte të bashkonte demokratet, të shëronte plagët dhe të rindërtonte opozitën e djathtë, dhe ta drejtonte ne zgjedhjet e 14 Majit. Ndërkohë, ai thjeshtë thelloi copëtimin dhe bëri pakt me djallin (në kuptim ideologjik por dhe duke pasur parasysh interesat e Metës karshi PD-së, sidomos në një kohë kaq vulnerabile që është partia).

Bashkimi do vijë, për këtë mos kini asnjë dyshim, por fatkeqësisht nuk do ta sjellë Berisha.

Fundjavë të mbarë të gjithëve, pa dallim klanesh”, shkruan Evi Kokalari.

kokalari berisha meta pakt me djallin