Politike 7 Shtator 2023, 20:24

“Më tha s’kam ambicie për t’u rikthyer si kryetar”, Bardhi tregon arsyen e hatërmbetjes me Bashën

Shkruar nga Pamfleti

“Më tha s’kam ambicie për t’u rikthyer si

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi duke folur për zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, ka rrëfyer edhe një bisedë që ka pasur e Lulzim Bashën para zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Në një intervistë për emisionin ‘Kontrast’ në ‘Report Tv’, Bardhi zbuloi se Lulzim Basha i kishte mohuar më parë se do të bëhej kryetar i PD-së, apo se kishte ndonjë ambicie të tillë.

Gjithashtu ai tha se i qëndron fjalëve që ka thënë sa i takon Berishës, teksa shtoi se nuk e mbështet kandidaturën e Saliut si kryeministër.

Nuk e dija se Basha kishte ambicie të rikthehet. E kam pyetur në mënyrë të drejtëpëdrejtë dhe ma ka mohuar. Para zgjedhjeve dhe e kam besuar si të vërtetë. E kam besuar si të vërtetë këtë pohim që më ka bërë. Kam thënë s’do jem më deputet i PD-së nëse kandidat për kryeministër do të jetë Berisha, i qëndroj kësaj deklarate’, tha Bardhi.

bardhi basha