Aktualitet30 Maj 2023, 22:36

“Ofendove Albinin dhe popullin e Kosovës”, Ilir Kulla përplaset ashpër me Kreshnik Spahiun

Shkruar nga Pamfleti

“Ofendove Albinin dhe popullin e Kosovës”, Ilir Kulla

Analisti Ilir Kulla është përplasur me juristin Kreshnik Spahiu, pasi ky i fundit i cilësoi aktivistët e LVV si ‘trushpëlarë’.

Kulla i ftuar në emisionin “Now” me Erla Mëhillin, i është drejtuar Spahiut që të kërkoj falje publike ndërsa ky i fundit tha se me tensionet e krijuara në Veri, Kurti po i bën nder presidenti serb Aleksandër Vuçiç.

Kulla: I the trushpëlarë Vetëvendosjes dhe i the agjent i Vuçiç. Lëre atë muhabet tani, kërko falje publike.

Spahiu: Ky është shërbimi më i madh që i ka bërë Vuçiç, e shpëtoi nga dorëheqja. Në vend që ta merrte përgjegjësinë Vuçiç për dialoigun dhe marrëveshjen e Ohrit, doli Kurti e nxori policinë.

spahiu kulla