Politike25 Mars 2023, 21:47

PS rikonfirmon Subashin në Fier, largohen Rajmonda Balili dhe Fredi Kokoneshi

Shkruar nga Pamfleti

PS rikonfirmon Subashin në Fier, largohen Rajmonda Balili dhe Fredi

Zbulohen emrat e kandidatëve të PS në zgjedhjet e 14 majit për bashkitë e qarkut të Fierit. Ishte drejtuesi i qarkut Taulant Balla ai i cili prezantoi emrat.  Ai rikonfirmoi Armando Subashin, ndërkohë që janë larguar Rajmonda Balili dhe Fredi Kokoneshi nga Patosi dhe Divjaka.

QARKU FIER

Bashkia Fier - Armando Subashi

Bashkia Divjakë- Josif Gorreja

Bashkia Lushnje - Eriselda Sefa

Bashkia Mallakastër - Qerim Ismaili

Bashkia Patos- Fatjon Duraj

Bashkia Roskovec - Majlinda Bufi

balla kokoneshi ballili fier