Politike25 Mars 2023, 21:44

Zbulohen emrat e kandidatëve të PS në Qarkun e Korçës, rikonfirmohet Sotiraq Filo

Shkruar nga Pamfleti

Zbulohen emrat e kandidatëve të PS në Qarkun e

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet loakle të 14 majit.

Në përfundim të mbledhjes drejtuesi politik i qarkut Korçë, Niko Peleshi zbuloi dhe emrat e kandidatëve në 6 bashkitë e këtij Qarku.

Në Korçë rikonfirmohet kandidimi i kryebashkiakut aktual, ndërkohë që ajo që bie në sy është rikandidimi i Gëzim Topçiut në Maliq, i cili ka në detyrë që nga viti 2001.

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Bashkia Devoll – Eduard Duro

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

Bashkia Pustec – Pali Kolefsk

korc kandidate