Politike17 Prill 2024, 21:52

Pse ka “lajthitur” Ilir Meta? Avokati zbulon detajet: SPAK, dy kërkesa në gjykatë për masë arresti

Shkruar nga Pamfleti

Pse ka “lajthitur” Ilir Meta? Avokati zbulon detajet: SPAK, dy

Avokati Leonard Karaj ka zbuluar se ditët e fundit SPAK ka shkuar dy herë në Gjykatën e Posaçme për të kërkuar një masë shtrëngues ndaj Ilir Metës, gjë që ka bërë që ai të ketë një sjellje të tillë në publik ndaj SPAK dhe Dumanit. Sipas tij, gjykata e ka refuzuar prokurorinë.

Sistemi i drejtësisë nuk kanë dashur të merren me politikë. Basha, Rama gjithë politikanët kanë kosnumuar këtë vepër penale çdo javë, çdo muaj. Në këtë pikë është konsum politik, sesa pjesë që duhet marrë politika. Fakti që Meta është i irrituar, di të them që SPAK ka shkuar dy herë në GJKKO për të kërkuar masë shtrënguese ndaj Metës. Dhe i është kthyer mbrapsht nga Gjykata. Ky fakt ka rënduar situatën e zotit Meta dhe që është bërë agresiv këto ditë. Është informacion nuk e di se është zyrtare. Unë me SPAK ndryshe nga Indriti, nuk e shikoj SPAK si Perëndi, që duhet me patjetër ta mbështesësh, përkundrazi duhet ta kritikojë nga mëngjesi deri në darkë, për gjëra që i bën me dy standarde, ose politike. Normalisht është krijuar për të zhbërë klasën politikë në Shqipëri”, tha avokati në “Repolitix”.