Politike31 Mars 2023, 20:59

Tjetër rrjedhje nga radhët e Alibeajt, largohet këshilltari ligjor i grupit parlamentar

Shkruar nga Pamfleti

Tjetër rrjedhje nga radhët e Alibeajt, largohet këshilltari

Një tjetër largim ka ndodhur nga grupi i Alibeajt. Këshilltari ligjor i grupit parlamentar të PD Marash Logu, ka bërë me dije se ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij pa dhënë detaje për arsyen. Megjithatë Logu ka sqaruar se do të vijojë të mbetet anëtar i kësaj partie. 

Kam paraqitur sot dorëheqjen nga funksioni i këshilltarit ligjor të Grupit Parlamentar të PD-së. Faleminderit lidershipit për besimin dhe secilit prej deputetëve demokratë për bashkëpunimin. Mirënjohës çdo demokrati për mbështetjen dhe dashamirësinë gjatë këtij rrugëtimi. Do të vazhdoj të mbetem anëtar i PD-së dhe të kontribuoj si profesionist i ligjit në familjen tonë politike”, shkroi Marash Logu.

Duhet theksuar se ditët e fundit shumë kandidatë për kryetarë bashkie dhe këshilltarë bashkiakë kanë dhënë dorëheqjen.

alibeaj marsh logu