Sport22 Shkurt 2023, 19:06

Po ndihmon skuadrën në ngjitjen në elitën e futbollit spanjoll, Myrto Uzuni kandidat për çmimin prestigjioz në La Liga 2

Shkruar nga Pamfleti

Po ndihmon skuadrën në ngjitjen në elitën e futbollit

Myrto Uzuni është padiskutim lojtari më i mirë në La Liga 2 në Spanjë. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen me Granadan, duke shënuar thuajse çdo javë dhe po ndihmon skuadrën e tij të arrijë zonën Play-Off për ngjitjen në elitën e futbollit spanjoll.

Faqja zyrtare e La Liga ka publikuar pak momente më parë kadidatët për Lojtarin e Muajit dhe nuk mund të mungonte 27-vjeçari shqiptar që ka shënuar 3 gola në 3 ndeshjet e muajit shkurt. Në garë me të janë edhe Luis Rioja dhe Pedro Rodrigues, por më i avantazhuar është sulmuesi kuqezi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LaLiga (@laliga)

myrto uzuni sulmuesi i kombëtares shqiptare granada