Ilir Alimehmeti

“Pamfleti” e paralajmëroi, Ilir Alimehmeti nis fushatën në Tiranë si kandidat i opozitës për kryetar bashkie - Aktualitet
Aktualitet 5 Tetor 2022, 14:40

“Pamfleti” e paralajmëroi, Ilir Alimehmeti nis fushatën në Tiranë si kandidat i opozitës për kryetar bashkie

Shkruar nga Pamfleti
“Pamfleti” e paralajmëroi, Ilir Alimehmeti nis fushatën

Epidemiologu Ilir Alimehmetin

Kandidati i shumëpërfolur nga grupi i Berishës për Bashkinë e Tiranës, mjeku Ilir Alimehmeti ka nisur fushatën elektorale me një dalje sot në protestën e pedagogëve.

“Pamfleti” e tha para pak ditësh që Alimehmeti është propozuar  si kandidat unik i opozitës për kryebashkiak në zgjedhjet e vitit të ardhshëm dhe sot kanë ardhur provat e para.

Alimehmeti u shfaq në krye të protestës me një fjalim politik, pasi në vend të kërkesave për pagat e pedagogëve, mesazhi i tij u përqendrua tek Tirana, çka përforcon idenë se kjo është një nisje jozyrtare e fushatës si kandidat i PD.

Ndërkaq, mediat pranë opozitës po i japin hapësirë mediatike Ilir Alimehmetit.

Jo më larg se dy ditë më parë, televizioni Syri Tv i kushtoi një emision të tërë Alimehmetit. Ai u zgjodh me procedurë të përshpejtuar anëtar i Këshillit Kombëtar të PD. Por nuk dihet ende nëse Sali Berisha e ka diskutuar emrin e Alimehmetit edhe me Ilir Metën, apo është një vendim i njëanshëm i tij.

‘Zbythet’ Ilir Meta: zbulohet emri i opozitës për kryetar të bashkisë së Tiranës

Kryesore “Pamfleti” e paralajmëroi Ilir Alimehmeti nis fushatën në Tiranë si kandidat i opozitës