Kalendari i plotë: Hidhet shorti i Superiores, ja kur do të luhet derbi i kryeqytetit - Sport
Sport18 Korrik 2018, 11:16

Kalendari i plotë: Hidhet shorti i Superiores, ja kur do të luhet derbi i kryeqytetit

Shkruar nga Pamfleti
Kalendari i plotë: Hidhet shorti i Superiores, ja kur do të luhet

Në FSHF u hodh shorti i Superiores para pak minutash. Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, së bashku me shefin e garave, Lysien Nurishmi, tërhoqën goglat në prani të të gjithëve dhe u mësuan dhe çiftet e para. Superiorja na rezervon një supersfidë që në javën e parë, pasi Skënderbeu do të luajë kundër Partizanit. 

Kalendari i plotë

JAVA 1
Tirana-Kamza
Teuta-Flamurtari
Kukësi-Laçi
Luftëtari-Kastrioti
Skënderbeu- Partizani

JAVA 2
Kamza- Partizani
Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Luftëtari
Flamurtari-Kukësi
Tirana -Teuta

JAVA 3
Teuta-Kamza
Kukësi- Tirana
Luftëtari-Flamurtari
Skënderbeu-Laçi
Partizani -Kastrioti

JAVA 4
Kamza-Kastrioti
Laçi- Partizani
Flamurtari-Skënderbeu
Tirana -Luftëtari
Teuta-Kukësi

JAVA 5
Kukësi-Kamza
Luftëtari-Teuta
Skënderbeu- Tirana
Partizani -Flamurtari
Kastrioti-Laçi

JAVA 6
Kamza-Laçi
Flamurtari-Kastrioti
Tirana – Partizani
Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Luftëtari

JAVA 7
Luftëtari-Kamza
Skënderbeu-Kukësi
Partizani -Teuta
Kastrioti- Tirana
Laçi-Flamurtari

JAVA 8
Kamza-Flamurtari
Tirana -Laçi
Teuta-Kastrioti
Kukësi- Partizani
Luftëtari-Skënderbeu

JAVA 9
Skënderbeu-Kamza
Partizani-Luftëtari
Kastrioti-Kukësi
Laçi-Teuta
Flamurtari- Tirana

 

Sport Shorti Superiore