legjenda braziliane

Legjenda braziliane i del në mbrojtje yllit Neymar - Sport
Sport14 Korrik 2018, 20:01

Legjenda braziliane i del në mbrojtje yllit Neymar

Shkruar nga Pamfleti

Kritikat në drejtim të Neymar janë të tepërta, sipas ish-lojtarit të përfaqësueses braziliane Gilberto Silva.

Neymar shënoi dy herë në pesë ndeshjet e Botërorit por u mposht nga Belgjika në çerekfinale dhe është kritikuar nga media botërore për reagimet e tij pas faulleve të shkaktuar ndaj tij.

“Deri në njëfarë pike, mund t’i kuptoj kritikat ndaj tij,” shprehet Gilberto.

“Por më pas bëhen të tepërta. Unë e kuptoj, ai po rritet. Ka akoma shumë për të mësuar, dhe do ta mësojë.

“Po të ishte dikush tjetër, nuk do ishte folur aq shumë. Por ai është një lojtar i madh dhe njerëzit presin shumë prej tij.

“Media zgjedh dikë nga i cili mund të shesë informacionin.”


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Sport Brasil Gilberto Neymar