Sport26 Mars 2023, 19:39

Sokol Cikalleshi kapiteni i ri i kombëtares kuqezi? Konferenca e fundit “trazon” çështjen e shiritit

Shkruar nga Pamfleti

Sokol Cikalleshi kapiteni i ri i kombëtares kuqezi? Konferenca e fundit

Kapiteni i Kombëtares shqiptare në vitet e fundit ka qenë gjithmonë portieri Etrit Berisha si lojtari me më shumë prezenca me fanelën kuqezi. Mirëpo, tashmë me Silvinjon në krye të pankinës së Shqipërisë, kjo duket se ka ndryshuar.

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes është traditë që të dalë trajneri sëbashku me kapitenin dhe sot u pa Sokol Cikalleshi përkrah brazilianit. Teknikut iu drejtua edhe një pyetje e drejtpërdrejtë për këtë çështje, por ai la përsëri të paqartë këtë situatë duke thënë: “Cikalleshi është lojtar shumë i rëndësishëm, por është një nga 23 lojtarët që kemi.”

Mbetet të shihet deri nesër në mbrëmje për të parë se cili prej Cikalleshit dhe Berishës do të mbajë shiritn e kapitenit.

kapiteni i kombëtares shqiptare silvinjo sokol cikalleshi