Politike 1 Prill 2023, 13:56

Shqiptari u arrestua për çaj mali, ironizon Rama: Se di si do ta përballonte Sunak nëse një britanik do të arrestohej në Shqipëri me çaj anglez

Shkruar nga Pamfleti

Shqiptari u arrestua për çaj mali, ironizon Rama: Se di si do ta

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të lajmit se një shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe me çaj mali.

Ai ka ironizuar se çfarë do të ndodhte nëse një britanik do të arrestohej në Shqipëri me çaj anglez.

"Të gjithë e dimë përgjigjen, por ajo që nuk jam i sigurt është se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse një shtetas britanik do të arrestohej në Shqipëri për bartjen e çajit anglez dhe do të akuzohej si tregtar droge! Kjo situatë është dëshpëruese dhe persekutorët e Agimit duhet të mbajnë përgjegjësi!

Ju bëj thirrje ta lexoni të plotë dhe ju falënderoj shumë autorët e asaj historie të trishtë, jo vetëm në emër të Agimit dhe shqiptarëve, por edhe për ndriçimin e vështirësive me të cilat përballen trimat që kanë emigruar në këtë vend të madh.

Shqipëria është plotësisht e përkushtuar për të ofruar gjithçka që është e nevojshme për një luftë të suksesshme kundër rrjeteve kriminale. Megjithatë, nëse Britania nuk mund të tregojë respekt për komunitetin shqiptar me veprime dhe jo me fjalë, si mund të presim bashkëpunim të suksesshëm midis qeverive tona?", shkruan Rama.

 

rama sunak