Showbiz17 Mars 2023, 10:07

Luana Vjollca premtoi të sillte një format ‘të nxehtë’ në ekran, shumë shpejt nis ‘Ishulli i Dashurisë’

Shkruar nga Pamfleti

Luana Vjollca premtoi të sillte një format ‘të

Siç është raportuar prej pak muajsh, programi me famë botërore “Love Island” do vijë së shpejti për herë të parë në Shqipëri. Formati i “nxehtë” vjen nga Luana Vjollca.

Për ata që nuk e dinë, ky format bën bashkë një grup beqarësh në një ishull, ndaj edhe quhet ‘ishulli i dashurisë’, ku zhvillojnë takime romantike me qëllim për të gjetur një partner. Ata që nuk arrijnë të krijojnë një çift, rrezikojnë të eliminohen.

Përtej zërave, Luana nuk e kishte konfirmuar këtë gjë. Në episodin e fundit të “Zemër Luana” ajo u shpreh se do sillte diçka ‘ të nxehtë’ por pa e specifikuar.

Pritja ka marrë fund ditën e sotme. Në mediat sociale, moderatorja ka treguar se ndodhet në Holandë për punë e më pas zbuloi se po punon për “Love Island”.

Mësohet se varianti shqiptar i këtij formati do zhvillohet në një vilë dhe jo në një ishull, pasi kostot janë të papërballueshme.

Luana Vjollca sapo ka mbyllur sezonin e parë të emisionit të saj “Zemër Luana”, tashmë në “Tv Klan”, pas shumë kohësh mungesë në ekran.

Luana Vjollca premtoi të sillte një format ‘të

love island luana vjollca