Sport15 Mars 2023, 21:08

Arlind Ajeti protagonist me Pordenonen, goli i 5 në kampionatin italian për mbrojtësin kuqezi

Shkruar nga Pamfleti

Arlind Ajeti protagonist me Pordenonen, goli i 5 në kampionatin italian

Përveçse një lider në mbroje, Arlind Ajeti po shndërrohet në një protagonist te skuadra e Pordenones edhe me golat e shënuar.

Mbrojtësi shqiptar, gjeti për herë të pestë rrugën e rrjetës në duelin e mbrëmjes së sotme ndaj Piaçencës, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 2-1.

Pas një harkimi nga e djathta nga afro 30 metra, Ajeti i gjendur në vendin dhe momentin e duhur në minutën 42,  goditi saktë me këmbë brenda zonës duke zhbllokuar sfidën.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0, ndërkohë që në minutën e 48 miqtë barazuan me Morra, teksa golin e fitores për Pordenonen e realizoi Dubiças në minutën e 69.

Kjo ishte fitorja e 14 në 32 ndeshje për ekipin e Ajetit, që u ngjit në vendin e tretë dhe e shikon veten 3 pikë larg kreut.

arlind ajeti mbrojtësi shqiptar pordenone