Sport29 Shkurt 2024, 19:18

Ka një të ardhme të rëndësishme në futbollin europian, një shqiptar mahnit te gjigandët e Premier Ligës në Angli

Shkruar nga Pamfleti

Ka një të ardhme të rëndësishme në futbollin

Diant Ramaj është kthyer brenda pak kohësh në një emër që po ndiqet me interes nga skuadrat e mëdha të Europës. Portieri 22-vjeçar shqiptar, i cili përfaqëson Gjermaninë në arenën ndërkombëtare, po lë shenjë me paraqitjet e tij në radhët e Ajaksit në kampionatin holandez.

Ramaj u transferua në verë nga Eintrahti i Frankfurtit tek Ajaksi dhe shumë shpejt mori vendin e titullarit te klubi legjendar holandez. Ndonëse Ajaksi në këtë edicion nuk ka qenë në formën më të mirë të mundshme, paraqitjet e Ramajt kanë marrë vlerësime dhe sipas “Sport Bild”, ai ka përfunduar në listën e dëshirave të klubeve më të mëdha angleze.

Raportohet se Arsenali, Mançester Junajtid dhe Çelsi janë vënë në garë për Ramajn, i cili ka një kontratë deri në vitin 2028 me klubin holandez. Vlera e tij në treg aktualisht është vetëm 5 milionë euro ndaj klubet në fjalë janë gati të investojnë menjëherë për 22-vjeçarin, i cili duket se ka një të ardhme të sigurt në futbollin e rëndësishëm.

 

diant ramaj portieri shqiptar mançester junajti arsenal çelsi