Sport20 Korrik 2023, 15:18

Kombëtarja shqiptare siguron një ndeshje miqësore, luan “derbin ballkanas” në ‘Air Albania’

Shkruar nga Pamfleti

Kombëtarja shqiptare siguron një ndeshje miqësore, luan

Kombëtarja shqiptare do të presë përfaqësuesen bullgare në një ndeshje miqësore në “Air Albania”, më 17 tetor.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Federata Bullgare e Futbollit me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku konfirmon një miqësore me Iranin në shtëpi dhe 10 ditë më vonë me Shqipërinë në Tiranë.

Gjatë kësaj periudhe Kombëtarja shqiptare ka vetëm një ndeshje të shënuar në kalendar, atë kundër Republikës Çeke më 12 tetor, po në “Air Albania”.

shqipëria bullgaria ndeshja miqësore